2014 m. lapkričio 3 d., pirmadienis

Vartai ir pagrindas trinkelems/p.

Neplanuotai kieme atsirado vartai :) Artimiausioj perspektyvoj šio pirkinio neplanavom, bet pastūmėti senelių agitacijos ir šiokios tokios paramos, visgi įsigijom. Vienas rimčiausių argumentų, lėmusių šį sprendimą, tai vaikų saugumas. Greta praeinantis kelias, deja, bet pamėgtas įvairaus plauko greičio mėgėjų, tuo tarpu mažieji jau ir vieni mėgsta po kiemą pasivaikščioti, buvom priversti pasirūpinti jų saugumu:

  

Pradinė idėja buvo vartus pasigaminti patiems. Bet kuo toliau, tuo idėjos įgyvendinimas vis buvo atidėliojamas, tiek dėl laiko stokos, tiek dėl autoriaus(tėvuko) patirties stokos, tiesiog nedrįsom pradėti :) 

Pasidomėjus kas darosi aplinkui ir ką siūlo vietiniai gamintojai, buvo nuspręsta vartus užsakyti, užsakėm čia: http://www.jurjonas.lt/, per nepilnas dvi savaites vartai buvo pagaminti ir pilnai sumontuoti. Viso: 3800Lt, iskaitant ir šios automatikos kainą: http://www.kotesa.lt/index.php?pid=242 . Lygiagrečiai kalbinau ir keletą kalvių, bet pastarieji už panašius vartus nuo 3000Lt tik pradeda kalbą, kur dar automatika, montavimas, o eilės dar didesnės, bent pusmečiui į priekį...todėl apsistojau būtent ties pasirinktu variantu. Kol kas esu patenkintas, žiūrėsim eigoje kaip seksis eksplotacija, ypač šaltuoju metų laiku.   

Prasidėjus vartų gamybai reikėjo suderinti dar vieną svarbų dalyką t.y. tiksliai pasakyti kokiame aukštyje turi būti vartai. Šiuo metu jie pakelti 7cm. Čia reikėjo galutinai apsispręsti dėl kiemo dangos, kurią galbūt pavyks kitąmet susidėti. Taigi, svarstymai buvo renkantis tarp kiemo betonavimo ir trinkelių klojimo. Pigiausias variantas betonavimas patiems, bet jį atmetėm iškart, nes pats gero betono nesumaišysi ir bėgant laikui betonas tiesiog pradės skilinėti. Pas tėvuką jau turėjom negerą pvz...
Kitas svarstytas variantas betono užsakymas iš betono centro. Tokiu atveju, su atvežimu, siurblio nuoma, šalčiui atsparaus 7m3(tiek veža kriaušė) betono kaina gaunasi ~2000Lt. Tačiau visam kiemui išbetonuoti būtų reikėję ~10m3, dar vienas, papildomas 3m3 užsakymas būtų stipriai išauginęs kaštus arba tiesiog būtų reikėję užsimaišyti patiems...Taip pat būtų reikėje ~mašinos žvyro, kiemo išlyginimui ~400Lt. Viso grubiai ~2400-2600Lt; Kita vieta, kiek atgrąsiusi, tai kompensacinės siūlės, kurios būtu neišvengiamai reikalingos, norint, kad betonas netrūkinėtų, visas kiemas būtų išraižytas siūlėmis; 
Trečias variantas - betoninės trinkelės. ~100m2 kiemo. Jei betoninės trinkelės, vidurkis(6cm+5cm storio) ~23Lt/m2, tai trinkelės kainuos ~2300Lt. Plius kainavo malta granitinė skalda ir atsijos: 900Lt; Viso planuojama ~3200Lt; Trinkeles manau, kad išsiklosiu pats. Neblogai gavosi su plytelių klojimu, manau, kad čia irgi neturėtų būti jokių stebuklų. 
Primetus skirtumą buvo pasirinktas būtent šis variantas. Kiemo pagrindas  pas mane geras, atvežtos 3 mašinos geležinkelio skaldos, su statybų pradžia sutapo, kad buvo remontuojamas geležinkelis, tai pavyko nebrangiai atsivežti šio gėrio  :


  Ant viršaus užpylėm ~10cm maltos granitinės skaldos, kol kas turim visai neblogą, kietą pagrindą, teks pakentėti...prieš klojant trinkas dar koki 1cm atsijų, jas sutankinsim ir pirmyn su trinkelėm...na bet čia jau kitų metų fantazijos, ko gero, kad ateinančios vasaros atostogų projektas...:)

Kolegos prašymu kiek papildau informaciją. Vartus laiko tokie du, prie betono keturiais varžtais prigręžti stovai:
Vėliau šis padas grąžiai(tikiuosi) pasislėps po trinkelėmis. 

Čia vaizdelis kaip vartai važinėjasi ant bėgelių


Ant vartu pritvirtintas plastikinis krumplastiebis, kuriuo automatika atidaro arba uždaro vartusNežinau kaip ši daiktą pavadinti, i jį atsiremia užsidarę vartai. 


Viskas atrodo gan nesudėtinga, kai žiūri į gatavą produktą. Pačiam susikonstruoti įmanoma, visgi reikia patirties ir sąlygų, nes vietų chaltūrai nemažai :) 

Čia va paprastas, bet geras sprendimas vartelių užrakinimui, sukau galvą kaip jie ruošiasi į betoninį stulpą plokštelę įmontuoti: 
Savaitgalį svečiavausi pas gamybos direktorių - uošvį iš didžiosios raidės :) Dalinuosi gamybos cecho produkcijos nuotraukomis, is siu daliu greit bus surinktos 1a. ir 2a. durys :) Na ir pabaigai, planuojamas kitos savaites vaikų kambario projektėlis - naujametinė dovana vaikams :) 


3D menu užsiimantis pilietis ant sienos va tokį 2x1m išmatimų piešinuką mostels :) Bėga su mocais mano abu banditai nuo policijos :) Išpieš tikrus vaikų veidus, viskas bus ryškiomis spalvomis, turėtų gautis neblogai. Labai nuotaikingai paįvairins vaikų kambarį. Tikėkimės paauglystėje ši fantazija nevirs realybe :D  
    

10 komentarų:

 1. Grazus vartai . Perdaug nepriraityti :) . Kiek sveria vartai ? , Gal domejoties kiek kainuoja aliuminiai vartai ?

  AtsakytiPanaikinti
 2. varteliai irgi gaminti tu paciu? Kaina? Pagal rasta sprendziant identiski.
  Kokie plociai vartu ir varteliu?
  Man irgi vartu dizainas patinka.
  Idomu kiek jie sveria :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jo, vartelius gamino tie patys, pamirsau post'e pridurti, kad varteliu gamyba iskaiciuota i ta pacia kaina. Vartu plotis 5,1m jei gerai pamenu, varteliu berods ~1m

   Panaikinti
  2. ar i montavimo kaina iejo ir pagrindo betonavimas? Turejo dideli pamata subetonuoti, kad vartu svori atlaikytu :). Pas mane varteliai bus siek tiek siauresni apie 4.3m. tai teoriski ir kaina turetu buti mazesne. Bet Vilniuje kainos kitokios nei Siluteje :) Iš Šilutės gi neveši, reikia ilgo transporto ir km susidaro ;)

   Panaikinti
  3. Pagrinda issibetonavom patys, kai atvaziavo matuotis, apsitarem ir kol vyko gamyba issibetonavom. apie 0,5x1,5m pamatukas gavosi, kazkur ~20cm storio. Uz montavima atskirai moketi nereikejo. Na reikia tas kainas lygintis, masina jie didele patys turi, tik va su matavimu gali buti sunkiau :) Na turi skambintis, sneketis, gal ir apsimoketu, transportavimas siais laikais ne beda.

   Panaikinti
 3. Velnias ji zino kiek jie sveria, bet pagal naudota automatika, panasu, kad iki 500kg; Ne, aliuminiu nesidomejau.

  AtsakytiPanaikinti
 4. gal gamybos direktorius ir paprastiem žmonėm duris gamina?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nespeja gamybos direktorius paprastiems mirtingiesiems prikibti. deja, bet didziaja laiko dali, kaip ir didzioji tautos dalis, lenkia nugara emigracijoj

   Panaikinti
 5. Ar galetum dar kelias nuotraukas padaryti didziuju vartu? Idomu kaip vartus pritvirtino prie ismurytos kolonos...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ok, pafotkinsiu, papildysiu post'a. Bet tik savaitgali, nes vakarais griztu jau tamsu buna

   Panaikinti