2016 m. balandžio 10 d., sekmadienis

Apsipirkimas lenkijoje, Suwalki.

Sveiki,

Šįkart ne apie statybas, o apie karštliges :) Nepykit jei ne į temą!

O gal ir į tema, juk pirmoji kelionė šiuo maršrutu būtent ir buvo paskatinta tvoros ir dekoro stebuklingos kainos beieškant...

Nors gyvenu pakankamai nuo pasienio su Lenkija, po trumpų svarstymų nusprendžiau pabandyti patyrinėti ir įsitikinti ar toks jau ten stebuklas, kad visas pasienis veržiasi. Ištuštinau bagažinę, ėmiau ir nuvažiavau.

Jau tik kirtus sieną pasimatė, kad Lietuvis čia laukiamas svečias, kelio iškabos pasitinka Lietuvių kalba ir maloniai kviečia, vilioja!!!!

Apkeliavom praktiškai visus prekybos centrus Suwalkuose.

Statybos: OBI - ale Senuku atitikmuo, galima atsiskaityti ir eurais. Turi net lankstinuką Lietuvių kalba...Jei lyginti mažmenines kainas, jos gal gautųsi kiek geresnės, bet paieškojus kontaktų, Lietuvoj galima apsipirkti ne brangiau. Žodžiu nenustebino.

Chata - plytelių rojus, jame ko gero, kad dar apsilankysiu ar bent jau pabendrausiu įrenginėjant vonią. Bevaikštinėjant ir dairantis, nutariau pakalbinti sėdinčią vadybininkę, klausiu:

- Do you speak English. Ili mozno govoritj po ruskij.
- Galime kalbėti ir Lietuviškai, jei jums taip patogiau.

Bandžiau žiūrinėti ir silikoninio dekoro kainų, bet geriau, nei galima nupirkti čia, rasti nepavyko...

Importex.com.pl pasiūlė šias kainas:

- topcolor silikoniniu tinku neprekiaujame, galiu pasiūlyti Kreisel silikoninį tinką Nanotynk Silikon Protect 25 kg kibiro kaina 152 zl.
- segmentinė tvora rudos spalvos, vielos storis 4mm, matmenys 1200x2500, gamintojas Kam-eko - segmento kaina 70,99 zl/vnt.
- stulpelis 60x40, aukštis 2000mm, ruda spalva - kaina 32,99 zl./vnt.
Visos kainos su PVM.

Jos man nepasirodė vertos dėmesio....

Gal kas turite geros patirties ir net tinkamų kontaktų???

Maistas: Kaufland, Tesco, Lidl, Stokrotka,


Aišku palikom ir šiek tiek Europietiškos valiutos.

Daug nekalbėsiu, tiesiog įkelsiu rezultatus:

EUR LT, tai apytikslės mūsų prekybos centrų kainos, PLN LT perskaičiuotos į zlotus prie 4,26 kurso. Faktas 0407 - apsipirkimo Lenkijoje kainos.Išleidus apie 180eur, mano skaičiavimais skirtumas gavosi ~100 eur....Ar tai daug, ar mažai spręskite patys...

Viena stebuklo priežasčių, tai pirmo būtino prekėms taikomas lengvatinis PVM'as - 5%, tuo tarpų mūsuose jis viskam vienodas - 21%. Kaip matosi žemiau čekyje ~70% nuo bendros sumos t.y. 338PLN buvo pritaikytas 5% PVM. Būtent visom maisto prekėm!

Nemažą krepšelio dalį sudarė higienos prekės, joms įtariu, kad taikomas 23% PVM, bet net ir tokiu atveju pastarosios Lenkijos lentynose gerokai pigesnės, nes Lenkija daug ir įvairios produkcijos pasigamina pati.  Aišku. kaip ir visur reikia žiūrėti į kainą, lyginti.Gyvenant pasienio ribose, asmeniškai, Lietuvos prekybos centruose nebepirkčiau. Gyvenant tolėliau, kartą į 3-4 mėn., manau, kad ten apsilankysiu...

5 komentarai:

 1. Directoriaw, netrinc mano comentaru!!!!!!!!!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Taip Suvalkuose daug lietuviskai snekanciu zmoniu gyvena/dirba,Lenkijos leituviai gi ten.Faktas su tom kainom visko yra,paprastai mazos kontoros padaro geresnes kainas.Aisku siektiek,automatinis(modelis tas pats) anglim(ekogroszek) kurenamas pecius("granulinis") pas lenkus 900eur Lietuvoje 1600eur identiskai taspac,ce lentynos/parduotuves kaina,vartu automatika identiska pl-345eur, pas mus ~480-600eur ta pati ir t.t.SIektiek apsirinkimas didesnis/idomesnis galbut kazkiek ir kitoks,tai irgi turi itakos.Oseip jie ten lankstus,ypacdidesnius kiekius perkant,nori geros kainos-i mazesnes aprdes reik lyst,bet kartais minuss buna kad vietoje neturi reik uzsisakyti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tai pasidalink gera patirtimi, kur tos mazesnes parduotuves, adresas ar bent pavadinimas?

   Panaikinti
 3. O ar bandėt kada nors kokį bandymą daryti su prekybos centrų nuolaidomis Lietuvoj? Kažkaip įpratę visi pašiepti pensininkus, kad jie gaudo akcijas, bet juk visam pasauly tos akcijos yra ir norint sutaupyti, galima labai protingai jomis pasinaudoti. Mes tikrai nespaudžiame cento prie cento, bet akcijas visada pasižiūrime, net ir eidami į šalia esančią mažą iki kokio pieno pirkti - o kodėl gi ne, jei va paaiškėja, kad pvz. tom dešrelėms akcija kokia - https://www.iki.lt/akcijos/iki-leidiniai/iki-savaitele
  .Ir jei jau taip gėda (nors nelabai suprantu, kodėl turėtų būti), galima visada internetu pasižiūrėti akcijas. Juk galų gale - į Lenkiją irgi daug kas važiuoja dėl akcijų :) Mes kažkaip nuo seniai lietuvišką produkciją vertinam, tad kol kas Lenkijos planuos nėra, tačiau akcijas sekam - nes jei kažką perki nuolat ir gali nusipirkti pigiau ir daugiau - kodėl gi ne?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kam sekti, jei gali nesekti, o tiesiog pasidaryti sarasiuka ir nuvaziuoti apsipirkti pigiau.

   Panaikinti