2020 m. kovo 21 d., šeštadienis

Pavasario darbai. Šiltnamio statyba. Pasidaryk pats.

Sveiki, Statytojai,

Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą. Ir žiemos šaltos trūsus pargraudama juokės, sakė Kristijonas, tik va, kas galėjo pagalvoti, kad mus šiemet pargriaus baisusis virusas . Ir panašu, kad užstrigom ilgam :(

Darbas namuose turi savų privalumų, bet kai pradedi nebeskirt pirmadienio, nuo šeštadienio supranti, kad laikas kažko imtis. Jau senokai žmona vis primindavo, kad reiktų šiltnamio ant pakeltos lysvės, taigi, nūdienos įvykiai buvo gera paspirtis susiimti ir pagaliau tai įgyvendinti.

Ankščiau iš lentų suręstą, pakeltą lysvę perkėliau ant šilauogių, o šiltnamio pagrindui panaudojau stogines gegnes 5x15cm - 2vnt x 6m ir karkasui 5x5cm lotus - 2vnt x 6m. Nuo gegnių ir lotų nupjovus po 1m, liko grąžūs galais sujungimui. Šilnamio išmatavimai 5x1m,Kas 0,5m išsigręžiau 10mm skyles strypams, ant kurių vėliau bus maunamas papraščiausias 18mm grindinio šildymo vamzdis, pastarojo liukčių buvo sočiai. Apatines veržles, kadangi jų turėjau ribotą kiekį, sutepiau su skystomis vinimis, tiesiog, kad sukant iš viršaus apačioje esanti neatsisuktų. Vietoj klijų galima panaudoti ir antrą veržlę, bet karantino metu taip nesinori trukdyti kaimyno :) 1m ilgio strypus tiesiog padalinau į tris dalis.


Su freza, tiek iš apačios(kad karkasas grąžiai pasidėtų ant pagrindo), tiek iš viršaus įgilinau skyles, kad sukant veržles jos pasislėptų ir netrugdytų maunant vamzdį t.y. vamzdis atsiremtų į gegnę, o ne į veržlę.

Eigoje, kadangi šiltnamis gavosi ganėtinai nemažas, tiksliau ilgas ir keliant turėtų būti nestabilus, juo labiau jei prisireiktų jį atidaryti vėjuotą dieną, kilo mintis dangtį padaryti dviejų dalių. Kaip tarėm, taip ir padarėm: Kaip ir visame kame, bet prieš ką nors darant reikia pasidomėti standartiniais medžiagų matmenimis, šiuo atveju man tiesiog pasisekė, nes polikarbonatas buvo 2,1m pločio, kai tuo tarpu vamzdukus aš pjausčiau 2m ilgio. Vos beužtekau tu 10cm polikarbonato užleidimui, kad pritvirtinti. Dar palėpėje radau nuo laiptų besimėtantį ąžuolinį turėklo likutį, iš jo padarėme prabangias rankenas :D 


Galams užbaigti, gal ir nelabai estetiškai, bet panaudojau temperatūrų pokyčiams atsparią lipnią juostą, matysim eigoje ar atlaikys ji saulę. Polikarbonatą tvirtinau garaže rastais medsriegiais lauko darbams, skardai berods jie skirti, bet puikia pasitarnavo ir šiam kilniam tikslui!

Pristatom monumentą į vietą ir atidarome kompostinę, joje per keletą metų jau susiformavęs grąžus ir derlingas juodžemis, pripildome naują lysvę ir prisimatuojam: 

Garaže prakošiam per likusias medsriegių atsargas, lankstais pritvirtiname stogą ir perduodam estafetę vyr. Sodininkui: 


Sąmata: ~40-50eur. 
Mediena - likučiai nuo statybų
Medsriegiai - likučiai nuo statybų
Strypai - 5eur
Lankstai - 4eur 
Polikarbonatas - 30eur(galima naudoti plėvelę už ~5eur)
Darbas - neįkainojamas :) Neskubant 3-4 vakarai. 

Saulelė jau po truputį aukštyn, greitu laiku, tikiuosi, kad galėsime mėgautis šviežiomis salotomis ir prieskoniais. Vasarą bus galima ir kokį žemaūgį pomidorą ar agurką pasodinti. 4 komentarai:

  1. Sveiki,

    Kaip su jumis galima būtų susisiekti? Turiu keletą klausimų. Galbūt el. paštu? :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. dabar taip.. šiltnamio apšiltinimas - kokią sistemą rinktis? čia žiūriu pas saulesbroliai.lt oras vanduo daikin siurblius, namams super,o tokiem va ūkio reikalam?

    AtsakytiPanaikinti