2018 m. vasario 22 d., ketvirtadienis

2a. Vonia, plytelių klijavimas

Sveiki, Statytojai,

Šiemet, apsilankius dosniam seniui šalčiui, buvo įgyvendintas ilgai lauktas ir kankintas projektas. Kankintas, nes paskutiniu metu tiek žmona, tiek vaikai jau tiesiogine prasme mane buvo pradėję ėsti, jog be vonios nebegali gyventi, kad būtų lengviau suprasti vaikų argumentus įkelsiu foto:


Taigi, taigi, apsilankius IRIS'e buvo įsigytos MEISHA kolekcijos plytelės. Pamenu su žmona buvom kalbėję, kad 2a. vonią darysim ryškią ir buvom jau net išsirinkę, berods mėlynos spalvos plyteles, bet paskutiniu, jau beveik pirkimo momentu dar prasibėgau per IRIS'o stendus ir kažkaip užkliuvo ši kolekcija(kažkur giliai pasamonėj nenorėjau aš tos mėlynos nors tu ką), parodžiau žmonai, ji neprieštaravo, persiskaičiavom kiekius ir užsakėm. Užsakymas atvažiavo nei greitai, nei lėtai, kažkur per 3-4 savaites.

Kadangi patirties su plytelių klijavimu jau turėjau, didžioji avantiūra trumpai aprašyta čia , abejonių, kad darbus, su tėvuko pagalba, pasidarysiu pats, nekilo. Startavau kūčių išvakarėse. Tiesiog atėjo įkvėpimas, reikėjo imtis darbo :)

Nepaisant išvedžioto grindinio šildymo, atsargai nusprendžiau pakloti elektrinį šildymą, vonioj dažnai norisi, kad būtų kiek šilčiau, esant reikalui bus galima pasikelt temperatūrą, taip pat panaudoti ne šildymo sezono metu. Matysim. Pirmasis darbas grindyse pasikloti temperatūrinį daviklį ir pasiruošti laidų griovius sienose:
Klozetus naudojimui jau buvom pasikabinę, kad nesineštų betono dulkės, grindis 2x padengėm impregnantu(mėlynas), labai gerai tarnavo. Impregnavom su FIBERGUM mastika, kampuose dar papildomai dėta sandarinimo juosta , vėliau prieš klijuojant grindis dar 2x padengiau ta pačia mastika.

Įrankiai: Kibiras :), glaistyklė, deimantinių galvų komplektas(ačiū kaimynui Mindaugui), plytelių pjovimo aparatas(ačiū kaimynui Edvinui už profesionalų daiktą, atradau plytelių pjaustymą be dulkių), maišymo aparatas, perfuratorius:Klijus visur naudojau elastingus, pagrinde STIMELIT st1-02-universal , juos buvau išbandęs, tai nebesimėčiau.  


Nusiimam aukščius t.y. susikaičiavom pilnas plyteles ir pasikeliam pirmąją, kad iki lubų gautųsi pilnos plytelės, apatinę vėliau pjoviau, nes ant jos užėjo grindinės. Prisisukam profilį, kad nepabėgtų linija ir važiuojam:


Dar statybų pradžioj buvau nusipirkęs lazerį, kartas nuo karto jis praverčia. Pirmam kartui pasigavau kampo liniją, kad matyt iki kur pristumti apatinę plytelę, jog vėliau sutilpti su viršutinėmis ir netyčia nereiktų jų pjaustyti, nes praktikoje sienos nebūna lygios, ypač kampai.Antroje eilėje prasidėjo skylių gręžimas, tai pareikalavo laiko ir kruopštumo prisimatuojant. Pats gręžimas su deimantinėm galvom darbas gan paprastas ir greitas, svarbu neperspausti, nes labai lengvai plytelės dūžta, teko patirti savo kailiu, gerai, kad užsakinėjant iki pilnų pakuočių buvo keletas atliekamų :) 


  
Viskas, kūčioms užteks, einam švęsti :)


Per kalėdas labai nesiplėšiau, tik pasiruošiau vonios kampą, jį papildomai išsitepiau impregnantu:


Na ir judam toliau, kol naujieji dar neužklupo. 2017 12 28 rezultatai:


2017 12 29. Iki pietų pasibaigiam skylių pjaustymus ir pirmąją sienutę:Po pietų imam vieną iš sunkesnių sienų, nes pareina šlaitas, kiek daugiau tenka sugaišti laiko prisimatuojant ir pjaustant plyteles:


Precižiškai apvadų nesuvedinėjau, turbūt nebūtų ir pavykę, tiesiog užsidės medinis apvadas ir visi nelygumai pasislėps: 


Ei, jūs dar čia? :D


Įkvėpimas vėl sugrįžo naujųjų metų išvakarėse. Darbuojamės nuo pat ryto prie jau paruošto vonios kampo. Lygiai taip pat pasikeliam pirmą plytelę ir kylam aukštyn. 2017 12 31 rezultatai :


Su lazeriu vis pasitikrinam ar nepabėgo linijos:


Sakiau, kad mozaikos niekad nebedėsiu, nes nesigauna ji man, bet žmona pasirodo į tarpus paėmusi mozaikinio dekoro, teko su juo vėl pavargti ir nesigavo visiškai idealiai, pasikraipė viena kita plytka, bet gali būti ir taip, vėliau užnešus fūgos, dar prasilygina nelygumai:

2018 01 05 judam toliau. Pritrūkom 3vnt dekorų, nes eigoje kiek pakeitėm pirminį planą, sienos beveik baigtos, liko kelios nebaigtos plytelės:


Lango irgi neapdirbinėjau precižiškai, nes vėliau užsidės ąžuoliniai apvadukai ir viskas pasislėps: 


2018 01 07 imamės grindų. Dar kartą, tiksliau du kartus prieš klijuojant nutepame su hidroizoliacine mastika ir visu perimetru, prieš tai apsiklijavęs popierine juosta, dar apvedu su hidroizoliacine juosta, grąžiai užlenkdamas kampu, gal ir nebūtina, bet toks buvo autoriaus sumanymas:Pro sienoje paliktas gofras susitampom elektrinio kilimėlio laidus. Tiesa su laidais, per durną galvą, turėjau nesklandumų. Niekaip nesupratau kam tiek galai tokie ilgi palikti, čiakšt ir nukirpau juos, kad nekyšotų, kol nepradėjau vynioti kilimėlio ir jo vienas galas atsidūrė priešingam vonios gale. Tada ir išaiškėjo klasta :) Gyveni ir mokaisi. Kad nereikėtų po grindim palikti negamyklinės jungties, kiek prakirpau patį kilimėlį ir šildymo laidu sugrižau iki rozetės:


2018 01 08. Kad nereiktų klijų tepti tiesiai ant kilimėlio ir netyčia nepažeisti laidų nusprendėm uždėti išlyginamąjį sluoksnį, nors youtube žiūrėjau, kad specai klijuoja ir tiesiai ant kilimo:2018 01 10 startuojam su grindimis, pradedam nuo antros plytkos, nes ant staktos reikes išpjaustinėt:


 Moki veži buvo akcija elestingiems baltiems klijams, nusipirkau kelis maišiukus, tada supratau kodėl jiems akcija :) Teko spjaudantis sunaudot.
Kažkaip su grindim žiūriu foto mažokai beturiu, tai tik pabaigtuvių liuksas(2018 01 13):


Vėliau fūgavimo darbus perėmė specialistė žmona, glaistėm su CERESIT glaistu.


Kol mama fūguoja, vyrai pramogauja, kaupiasi rimtiems santechnikos darbams:Santechnikos darbai irgi nėra neįkandami, ten svarbiausia kruopštumas, instrukcijose dažniausiai viskas iki smulkmenų būna aprašyta, todėl belieka tik pasijungti, iš trečio karto dažniausiai pavyksta :)


LUBOS. Ekspromtu gimė idėja, kad lubas galime padaryti iš medinių dailylenčių. Labai estetiškas ir visai nebrangus reikalas. Kaip tik pasitaikė, kad uošvis susiruošė į svečius, tai įdarbinom abu senelius, vardan bendro gėrio :)

Kol seneliai darbavosi ruošdami karkasą, aš dirbau impregnavimo-dažymo ceche, ruošiau dailylentes. Pasirinkom impregnantą, kuris turi baltą atspalvį, bet persišviečia medžio tekstūra, LuxDecor berods gamintojas.


Lubos buvo užglaistytos, todėl sukom galvas kaip pasigauti profilius, prie kurių būtų galima prisukti tvirtinimus dailylentėms. Uošvis gudragalvis pasiūlė tai padaryti su paprasčiausiu magnetu, kur jį pritraukia, ten ir gręžiam, pavyko!


Dailylentės buvo tvirtinamos štai tokiomis kabėmis: 
Tuo pačiu sukonstravom įleidžiamus šviestuvus, gan spėriai vyriokai darbavosi, per porą pusdienių lubos buvo baigtos. Susijungimas buvo paslėptas ant viršaus uždedant 2vnt gal 2cm pločio juosteles:


Kol vyko lubų darbai aš sprendžiau rebusus su Ravak vonios konstravimu, suvargau gal kokias geras porą valandų, kol pagal instrukciją vonia buvo paruošta:


Sugaudom aukščius:

Prisimatuojam apdailą, ja iš galų dar gerokai apipjaustyti teko:


Į siūlę įgrežiam tvirtinimus dušo galvai ir pritvirtiname laikiklį:
Patikrinam lubų stiprumą: 


Turėtų atlaikyti, galim eiti maudytis :D


Atsikvėpus, jau sausio gale atėjo laikas gyvatukui, jam sienoje palikti vamzdukai: 


Ir nutiko nelaimė, gręžiant tvirtinimą, nebepasižiūrėjom komunikacijų foto ir buvo nugręžtas elektros laidas. Turbūt suprantat ką tai reiškia, ogi tai, kad teks pasidarbuoti su perfuratorium, vėl bus daug dulkių ir nešvaros :((
Sujungiam laidus, padarom apylanką apie gręžiamą vietą ir užklijuojam naują plytelę:


Beveik viskas. Tik baigiamieji akcentai dar tebegaminami auksarankio uošvio dirbtuvėse:
100-mečio šventei buvo baigta ir surinkta. Kol uošvis surinkinėjo savo kūrinį, aš neskubėdamas pasijunginėjau santechniką:
Ir gavosi va taip:Dar liko lango ir dūrų apvadai, bet jau kažkada, vasarop...


Apibendrinant turbūt reiktų ir skaičius suvesti:


Dar gal būtų galima kokius 200eur užmesti įvairioms smulkmenoms, kurių nesuvedžiau ar pamiršau. Sumoj manau, kad labai neblogai pavyko. Esu savimi patenkintas :D

Finita la commedia! Viskas! Netrukus praeiti nei 3metams :) po įsikėlimo paskutinė patalpa įrengta. Dar liko balkių apdailos kambariuose ir jau bus galima pradėt taupyt remontams :) 

Namus beliks tik puoselėti, bet laukia dar garažas(sienas nudazyt, lubas osb iskalt) , rusys(reikia isbetonuot bortuka, kad gruntinis vanduo kada pramuses drenaza betono nesugalvotu kelt), palėpė(noretusi ten kada lubas, grindis OSB plokste issikalt), ten dar ~100m2 prie kurių galima dirbti, dirbti ir dar kartą dirbti. Arba ne :)   

14 komentarų:

 1. Šaunuolis, kad viską darei pats. Nors ir su nuotykiais :) Atrodo gerai, gal tik tos palepės durys krenta į akis, reikėjo galvot kažką ir jas maskuoti plytelėmis ir slaptomis apžiuros durimis.
  Mintis su elektriniu kilimėliu gera, man ji neatėjo :)
  Kampinę vonia ir aš dėjau 160x100, vandens kranas centre, tai labai dabar nepatogu jį pasiekt, kita kartą dėčiau arčiau vonios krašto.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. bendram vaizde, kai uzsides apvadai atrodys gerai, susisauks su azuoline lentyna ir veidrodziu. Vonia mes pacia maziausia emem 100x150, kad nebutu gaila vandens leisti. Jo kranas arciau krasto gerai, bet is principo kriaukleje du kranai, o kokiam kibirui prisipilt galima bide slanga panaudot.

   Panaikinti
 2. Atsakymai
  1. kilimelis berods VERIA : https://www.senukai.lt/p/sildymo-kilimelis-veria-150/2vyh , tik pirkau ji berods DEPO, kartu su termostatu

   Panaikinti
 3. Labai gražiai pasidarbavote, šaunuoliai! O elektrinis kilimėlis ant šildomų grindų kažkoks keistai įdomus sprendimas - iš vienos pusės atrodo genialu, iš kitos - kažkoks dubliavimas :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, dubliavimas, kai sistema iki galo neapgalvota :) Šildantis šilumos siurbliu ir sistema projektuojant iš anksto, galima pagalvoti apie buferinę talpą su tarkim boileriu viduje, tuo pačiu vasarą galima talpą išnaudoti, atskirai užmaitinti vonių kontūrus, nes tiesiogiai iš ŠS turėtų neužtekti srauto...nepasidarai iš anksto, reikia chaltūrint :) Matysim kiek čia iš jo naudos bus, kol kas dar nepanaudojau nei karto.

   Panaikinti
 4. Gerai pasidarbuota ir gana greitai viską pavyko padaryti :)
  Tik kas man nepatinka, tai plytelių margumynas. Vien sieninių plytelių 7 skirtingos rūšys... kiek per daug... bent jau man ;) bet čia jau skonio reikalas :)
  Ta spintele su praustuvais ir veidrodžiu tai nerealūs :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jo, kaip zmona sako ranku darbo, vienetinis gaminys :D Aciu uosviui.

   Panaikinti
  2. Jo, marguminas man irki nepatinca. Keraiu putu melinom plitelem, kaip kad pratsioj buvaj sukalvojias.

   Panaikinti
 5. Koki ten kaity ant lubu prikalei?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nebaisu, kad bus bėdų dėl drėgmės virš dailylenčių? Mansardoj visas lubas planuoju dailylentėm sukti, bet dėl vonios dar šiek tiek abejonių turiu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dėl tos drėgmės turėtų viskas būti gerai. Yra oro tarpas tarp lubų ir dailylentės, tai drėgmė neturėtų stovėt, taip pat kartu su šviesa įsijungia priverstinis ištraukimas.

   Panaikinti
 7. Rimta kompanija, rimti darbai. Įsivaizduoju, koks patenkintas turėjotnbūti, kai visus kibirus or įrankius išgriozdinot! Šaunuoliai!

  AtsakytiPanaikinti