2015 m. liepos 21 d., antradienis

Trinkeles. Trinkeliu klojimas.

Šįkart apie trinkeles.

Dar vieną pirmo karto projektą :)

Na pradžiai gal dar apie žolę :) Keletas foto iš suvešėjusios vejos. Mano laimei, bet būgštavimai dėl per reto sėjimo nepasiteisino ir veja sėkmingai sutankėjo, vis dar tankėja, keli likę pliki ploteliai po kiekvieno pjovimo vis mažėja. Kad veja gyva, puikia matosi iš pastaruoju metu besilankančių varnėnų, kurie būriais mus vis aplanko:Žodžiu, sėkla ir darbas pasitesino.

Tiesa, kelias dienas nenužiūrėjau, gryžtu namo, žvilgt, ogi 2/3 lizdo jau susukti. Turime kregždučių šeimą, sugalvojo įsitaisyti pačioje tinkamiausioje vietoje, kol fasadas netvarkytas, pamaniau, tegul gyvena...


O dabar apie trinkeles ir atostogų maldą savo dievui – NAMUI. Maldą tiesiogine to žodžio prasme, nes 2 savaites klūpojau ir ratu keliavau apie JĮ, maldžiausi JAM. Metras po metro, žingsnis po žingsnio :)

Ne visus etapus pavyko įamžinti, nes darbas vyko intensyviai, kartais net pamiršdavau, kad turiu įsipareigojimų blogui ! Ką radau telefone, pabandysiu nuosekliai sudėlioti...

Daugelis senbūvių, klojant trinkeles pradeda nuo augalinio grunto išvežimo ir jo pakeitimu smėliu, ar tai skalda. Šį etapą susitvarkėmė dar statybų pradžioje. Kažkas iš aukščiau dovanojo geležinkelio remontą, praeinantį pro Šilutę, buvo keičiami bėgiai ir skalda, seną, stambią skalda pusvelčiui t.y. ~100eur už 4 ašių mašiną atidavinėjo. Nieko kito neliko kaip tik prisivežti pilną kiemą  Pravertė ir statybų metu, kai sunkioji technika, be jokių problemų galėdavo sukinėtis kieme.
Ką gi, pagrindas beveik paruoštas. Dar prieš pat įsikeliant gyventi, kad plius/minus išlyginti kiemą nusprendėm uždėti sekantį sumuštinio sluoksnį. Atsivežėm pusę mašinos granitinės skaldos, dar veža dolomitinę, ji pigesnė, bet šnekėjau su trinkelių klojikais, pastarieji sutartinai teigė, kad geriau granitinė, o kodėl  argumentų nepateikė, vėliau kažkuris vežėjas paminėjo, kad dolomitinė laikui bėgant dūlėja ir praranda savo tvirtumą, bei surišimą. Dar vienas argumentas, kodėl atsisakėme pigesnio dolomito, tai jo teplumas, palijus viskas tampa balta, o mums būtent reikėjo išgyventi rudenį ir pavasarį, kai drėgmes daugiausia...
Lygiai tas pats ir su atsijomis. Tik jei apatinį išlyginamąjį sluoksnį ~10cm iš stambesnio dolomito dar galima formuot, tai išlyginamąjį sluoksnį iš atsijų ~4-5cm ko gero, kad dolomitinių geriau vengti ir rinktis brangesnes granitines atsijas.

Taigi, tėvuko pagalba nusiniveliuojam aukščius ir pradedam dėti bordiūrus
Kieme padarom šiokį tokį peraukštėjimą, kad gautųsi bortelis ir gėlyno žemės nesugalvotų purvinti kiemo.

Nuolydį kieme jau buvom pasidarę, jis praktiškai gavosi savaime, lyginant skaldą, tiesiog pasidėjome viena trinkelę prie vartų, kitą prie laiptu ir beliko sužiūrėti ir šiek tiek pasidarbuoti kastuvu, kad trinkeles palįstų po varteliais ir kiemo vartais...su vibro mašina dar kartą pravažiavom per daugiau sujudintas vietas, pasidėjom vamzdžius ir pirmyn tarp vamzdžių pilti atsijas, gavosi ~4-5cm sluoksnis. Su grėbliuku išsilyginus, imam lygią lentą, ją pratraukiam tarp vamzdžių ir turim paruoštą pagrindą.


Viskas, dedam trinkeles. Tiesa, trinekles dėjau pačias pigiausias t.y. 5cm storio, PRISMA-5. Esu tikras, kad trinkelėms svarbiausia pagrindas ir namų salygomis, tikrai neverta švaistyti pinigų ir dėti storesnes. Ar esu teisus, parodys laikas :)

Pirmų dviejų dienų darbas:


Nežinau, kas šovė į galvą ir kodėl sugalvojau dėti trinkas lygiai, be prakeitimo, gal tiesiog reikėjo visą eigos planą pradžiai užsikelti ant popieriaus, kad atėjus laikui pažiūrėjai ir viskas aišku...

Sudėjus jau gal kokius 30-40m2 pamatėm, kad kiek pabėga tiesios linijos, matyt įgūdžių stoka :( dar vienas negerumas, kad trinkelės negauna surišimo ir ateityje, jei visgi gruntas vaikščios ar gaus daugiau apkrovimo, gali lengviau atsirasti įdubimų ar provėžų. Na bet kelio atgal jau nebuvo, kiemą teko pabaigti kaip pradėjus:
Klaidas pradėjom taisyti ties garažo įvažiavimu, tiesiog iterpėm rudų trinkelių juostą ir ties įvažiavimu pradėjom trinkas dėti su prakeitimu:


Įvažiavimą taip pat išnešėme ~1,5m, kad mažiau į kiemą neštųsi purvas, tuo pačiu gausis šiokia tokia stovėjimo aikštelė už teritorijos.

Deja, bet studentiškai pritrūko kelių, gerų darbo dienų, teks šią vieta neskubant pasibaigti savaitgaliais.

Na ir baigus dėti, visą paviršių apipilame tos pačiomis atsijomis, tada stipriai darbuojamės šluota, kol smulkioji atsijų dalis sukrenta i tarpus, kad galėtume pravažiuoti su vibro mašina, aišku užsidėję guminį padą. Po pravažiavimo visi buvę nelygumai išsilygina, kiemas tampa kaip stiklas...Tada dar po karutį smėliuko, vėl pasidarbuojame šluota, o toliau jau savo darbą atliks lietutis ir kiemas paruoštas :)Reziumė, kad šis darbas tikrai reikalauja įgūdžių ir krupštumo, sumoje sau parašyčiau 7 :) Kitą kartą gautųsi geriau, bet žinau, kad kiemą pasidariau pats, todėl nedideli trūkumai reikalo tikrai negadina ! O sutaupyti pinigėliai, kuriuos būtų tekę atiduoti klojikams, atpirko visus darbingų atostogų rūpesčius!
Bedirbant turėjome i „chalymo“ pasiūlymų, būtumėm gavę bent du objektus netoliese esančiuose soduose :D

Įsitikinau, kad trinkelės, tai dar vienas prabangos dalykų, kur kainos užritintos kaip reikiant:
- pagrindo paruošimas be medžiagų ~8eur/m2
- trinkelių klojimas ~7eur/m2
- kur dar medžiagos....
Sumoje, samdant specialistus, šis reikalas gali kainuoti ~20eur/m2, mano atveju gavosi ~210m2...t.y. 210*20=4200eur….O gal kas domejotes ir jau susidūrėt su rinkos kainomis?

Tuo tarpu pasidaryk pats samatėlė 2346eur, na dar pridėkim kokius 150eur, kitoms išlaidoms:


O dabar galim pakelti ir bokalą, šių metų pagrindinis tikslas įgyvendintas, toliau bandysim judinti popierizmą, iki naujų metų yra noras namuką prisiduoti 100%, kad būtų galima ramiai sau gyventi...


17 komentarų:

 1. super :)
  koks sumuštinis, kiek cm kuris sluoksnis gavosi?

  AtsakytiPanaikinti
 2. na tiksliai nematavau, bet apie 30-40cm stambios gelezinkelio skaldos(si sluoksni galima daryti ir is smelio), ~10cm granitines skaldos ir ~5cm granitiniu atsiju

  AtsakytiPanaikinti
 3. o koks gruntas po geležinkelio skalda, molis?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Smelis, plavunas, visa tai kas buvo nukasus augalini sluoksni

  AtsakytiPanaikinti
 5. su namo pridavimu dar neskubek, ne bent parduoti nori.
  anksciau ar veliau prives kad visi mokesim uz namus...

  ar zoliapjove jau issirinkai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. matai iki 2016 09 bankelis spaudzia prisiduot, sutartyje yra pridavimo data ikalta. Noriu, nenoriu turiu judint sita reikala.
   Jo, paemiau MAKITA PLM4628 - 310eur, viskas neblogai, tik trūksta šiek tiek greičio! Visai nepamaišytų dar viena pavara :) O kaip tarnaus bus matyti...Benzo irgi lyg ir normaliai srebia, 2x su vienu baku nusipjaunu

   Panaikinti
 6. Kolega laikas profesija keisti :)
  Su banku derėtis reikia, pridavimą galima iki 6 mėn. atidėti, bent mūsų sutartyje taip yra.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na atsargine profesija ir igyti igudziai nepakenks. Gal kada juos ir pritaikysim kalant moneta :-) su banku jau pradinej stadijoj si pridavimo termina i sutarti 30men.isirasem. Dar metelius turim, tai lengva eiga reikia pradet krutint

   Panaikinti
 7. Kaip sakoma puikiai padirbėta, už tai ir išgerkim :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. nu nx directoriaw wiliaw, neblogai pasidarbawai....

  AtsakytiPanaikinti
 9. is kur skalda ir acijas pirkai ? gal galima kontaktus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. skalda tai derinau tiesiai, kai pro sona ejo gelezinkelio remontas, jie keite i nauja ir sena uz teisinga kaina pardavinejo.

   O del atsiju pabandyk situo numeriuku pasiskambint, nukreips ten kur reikia: 863372363

   Panaikinti
 10. Praėjo keli metai. Kaip trinkelės ar pasiteisino 5cm storio trinkelių pasirinkimas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 100% pasiteisino, nei viena trinkelė netrūkusi ar skilusi. Visą dėmesį skirkit pagrindo formavimui, ypač ties garažu, kur pastovi apkrova, nes žiūriu mašinų stovėjimo vietoje atsiradusios nežymios provėžėlės.

   Panaikinti
 11. Sveiki, norėjau pasiterauti ar darėte kokį nors spec pagrindą borteliams įrėminti trinkeles? Nerandu niekur info ar būtina daryti pagrinda po borteliais, ar galima tiesiog nukasus augalinį sluoksnį, gruntą suvibruoti, krėsti betono ir dėti bortelį? Gal žinote?
  Dėkui

  AtsakytiPanaikinti