2015 m. vasario 24 d., antradienis

Laiptai ir kiti 2a. darbai

Jau kelintą savaitę mėgaujamės vienu pagrindinių namo akcentu - laiptais. Už juos esame dideliai dėkingi auksinių rankų uošviui!!!

O prasidėjo viskas štai taip, kai į mišką nuvažiavę statybinės medienos, tuo pačiu parsivežėme ąžuolo, kurį tūlas žemaitis buvo pasiruošęs į malkas atiduoti, gavome jį taip pat už malkų kainą: Daugiau apie tai jau buvau rašęs, kai viskas buvo dar tik popieriuje ČIA ; Būtent tada ir gimė mintis, kad tiek laiptai, tiek durys bus ąžuoliniai. Jei ne džiovinimo brokas, kurį padarė džiovykloje t.y. be drėkinimo džiovinant suskaldė blankes, svajonei gal ir būtų buvę lemta išsipildyti. DEJA. Padarius 1a. duris, suskaičiavom, kad tinkamo ąžuolo atsargos gerokai išseko, o pirkti papildomai pasirodė per brangu(džiovinto ąžuolo 1m3 ~500eur), nusprendėm eiti kitu keliu. Įkvėpimas atėjo žmonai, jo padėjo įkvėpti šis puslapis: http://www.houzz.com/ , tiesiog nuostabi svetainė įdėjoms pasisemti. Idėja pradėta realizuoti, remiantis klasikiniais, turbūt amerikietiško stiliaus motyvais, nuotrauka kaltininkė čia:

  


Ne visiškai taip, bet maždaug į tą pusę turėtų kažkada gautis galutinis variantas...:)

Kadangi sočiai turėjom paruoštos pušinės medienos, būtent ją ir panaudojom. Taigi, pakopos iš ąžuolo, sijos, turėklai ir uždengimai iš dažytos pušies, porankis ąžuolinis.

Tarpinių gamybos proceso momentų kažkaip nepavyko įamžinti, taigi iškart prie reikalo :)    

Renkam sijas:


Primatuojam t.y. pasitikrinam ar nebus siurprizų bekeliant jau surinktus laiptus aukštyn:


Sumaunam pakopas ir uždengimus:

1-ai dienai užteks :)


Deja, bet nebegalėjau dalyvauti 2-os dienos įvykių sūkuryje, pasakojo, kad 5-iese šiaip ne taip surinktus laiptus užbogino aukštyn, todėl grįžus po darbų teko iškart mėgautis rezultatu:

Na dar ne galutiniu rezultatu, bet prie jo iš lėto, kryptingai judame! Trumpų žiemos atostogų metu, kartu su kinijos liaudies respublika švenčiau naujuosius metus, tai pradėjom apdirbinėti po laiptų sumontavimo likusią skylę :) teko damuryti keletą plytų, o iš vidaus tualeto sieną papildomai apdirbau gipsu:Dar kurį savaitgalį laukia tinkavimas ir glaistymas. Taip sakant pradedam remontus :)

Kai bus galutinis laiptų variantas, jei nepamiršiu pabandysiu atnaujinti šią rašliavą ir pasidalinti baigtu rezultatu. Kol kas laukiam kol bus pagaminta vadinamoji BLOK pakopa, ją primatavo tik pastačius laiptus, jei viskas OK,  šį savaitgalį pradėsim įrenginėti viršutinį laiptų balkoną ir galbūt pavyks susidėti bent dalį turėklų.

Na, o atsiradus laiptams, galima pradėt užsibaiginėti 2a. kambarius, kuom pastaruoju metu aktyviai ir užsiimu:

Sudėtos 2 kambarių grindys: Miegamajame uosinės parketlentės:


Tuo tarpu vaikų kambaryje, kol kas nusprendem dėti laminatą, nes parketlentės labai jau lepios devejimui, po 2 vorų :) eksplotacijos greitai vaizdelis būtu nekoks.


 ir gyventojai :)))Dar negaliu pasibaigti grindų, nes dažymo ceche(t.y. 3-iame kambaryje) vyr. dažytoja - žmona, kol kas pabaiginėja dažyti duris, sudėjus staktas, bus galima lygiai privesti grindis:


Taip va iš lėto, bet aktyviai žiemojame. Pavasaris nebe už kalnų, bus galima greitai iškišti nosį laukan, laukia trys dideli darbai: pakalimai, terasa ir turbūt vienas sunkesnių darbelių, tai žolės pasėjimas...

8 komentarai:

 1. Ne į temą, bet gal išduosit kur pirkot plyteles ir kiek kainavo kv.m.?

  AtsakytiPanaikinti
 2. kad ne paslaptis :) Ermitaze visas plyteles perku, jei gerai pamenu ~30Lt/m2 kainavo. Jei perki didesnį kiekį ieškok didmeninės prekybos vadybininko, jie ten kiekvienoj parduotuvėj tokį turi, galima pasiderint su jais neblogas kaineles.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Dailūs laiptai gausis, mes savo ąžuolo irgi turime, tad svarstome ką daryti :)
  idomu koks aukštis gavosi tualeto po laiptais, atrodo, kad aukštesniam žmogui sunku ten turi būti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ka cia svarstyti, laiptai ir durys puikus iseina, reikia tik meistriuko tinkamo.

   Pakankamas tas aukstis, stovedamas prie klozeto galiu rankas istiesti, tai turetu buti gerokai virs 2m, specialiai kelem laiptus aukstyn projektuodami, kad tureti 1a normalu tualeta.

   Panaikinti
 4. Kokie voražmogiai nerealūs :D Ir šiaip smagus statybų etapas atrodo - vidaus įrenginėjimas, laukiu ir aš šito, tik kad dar tolokai :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. per tuos vorus jau greit 1a sienom reiks remonto, net lubos ir tos jau nukentejusios, kai ju masinos pradeda kaip voras skraidyti :) Na bet ar ne del to ir gyvenam? :) Kazkaip su tuo namu ir jo statybomis, begant laikui tiek susigyveni, kad net nebepastebi ar tai dar vienas naujas etapas, ar tiesiog tolimesne statybu eiga...as jau pradedu bijoti, kad tai nesibaigs niekada, nes vis atsiras nauju ideju, projektu, noru...

   Sekmes statybose, laukia didelis ir idomus issukis ;)

   Panaikinti
 5. Laiptus patys daretes ar užsakinėjote?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Uosvis konstravo, yra anksciau dirbes su laiptais, tai galima sakyti, kad patys :)

  AtsakytiPanaikinti