2019 m. spalio 31 d., ketvirtadienis

Šilumos siurbliai oras vanduo. Elektros sąnaudos. 2018/2019 sezonas

Sveiki, Statytojai,

Šildymo sezonas įsibėgėja, pagalvojau, kad reikėtų dar vieną , turbūt jau paskutinį post‘ą sumest, juo labiau statistikoje matyti, kad susidomėjimas šilumos siurbliais auga:Aišku jei statistiką paimsime nuo pat pradžių, Lenkiją ir jos palendricus aplenkti bus sunku :DNa bet šiandien ne apie Lenkiją, o apie antrojo 2018/2019 sezono su oras vanduo katilu skaičius. Skaitantys seniau, pamena, kad antrąjį sezoną buvo atlikta šiokių, tokių pakeitimų  t.y. buvo apeita akumuliacinė, bei pilnai atsisakyta senosios KKK sistemos komponentų ir siurblys įkirstas tiesiai į grindų kolektorių, buvau rašęs ČIA.

Dar prisiminimui apie namą: B klasės,  šildomo ploto ~150m2; 1a. grindinis, 2a. radiatoriai; garažas+katilinė nešildomi, dar apie 30m2; Rekuperacijos nėra. Sienos 15cm neoporas; stogas 25cm vatos, pamatai 10cm polistirolo, grindys 10cm polistirolo. Lubų aukštis ~2,45m, tai apie 370m3 šildomo tūrio. Viduje palaikoma ~21-22C temperatūra. Antram aukšte ~1C vėsiau.

Siurblys dirba pagal grafiką žemiau, delta=5c, tenų darbas užstatytas prie -12C, bet iš teksto apačioj esančios lentelės matyt, kad tenas per metus dirba vos ~6h.Žemiau lentelėje apibendrinti duomenys, tiek iš bendro elektros skaitiklio – VISO SKAITIKLIS, tiek iš siurblio – VISO SIURBLYS. Taip pat skaitiklio ir siurblio duomenų skirtumas, kurį daugmaž galima laikyti likusiais namo energijos poreikiais:Šių metų pilnos elektros sąnaudos netikslios, nes neturiu tikslių vasaros sezono duomenų(nebefiksavau), bet darom prielaidą, kad bus apie 350kwh/mėn., susumavus turime, jog 2018/2019 sezonas gausis kiek brangesnis. Viso turėsime ~400kwh arba ~80eur viršaus. Pagrindinė priežastis kiek išaugusios 2018/2019 šildymo sezono sąnaudos, apie jas žemiau. Tiesa, viduje buvo 1c kilstelta temperatūra, taip pat brango elektra.

Bendrai viskas normos ribose, suvidurkinus turime ~700kwh/mėn arba ~85eur/mėn iš jų: 286kwh arba ~34,28eur šildymo sąnaudų; 425kwh arba ~50,96eur bendrų energijos sanaudų.


Toliau tie patys duomenys, aukščiau pateikti lentelėje, tik atvaizduoti grafikuose.

Skaitiklio duomenų grafikėliai, atitinkamai EUR ir kWh
Šilumos siurblio duomenų grafikėliai: Na ir apibendrintas: 


Pabaigai dar kiek siurblio statistikos. Kaip matyti iš lentelės žemiau, apėjus akumuliacinę bendras COP netgi pagerėjo, nors siurblys ir gamino kiek šiltesnį vandenį. Tačiau stipriai išaugo įsijungimų skaičius, jei 2017/2018 vidutiniškai jungėsi ~142 kartus/mėn., tai 2018/2019 jau jungėsi ~230 kartų/mėn. Išvada turbūt būtų, kad nedidelė akumuliacinė talpa turėtų prisidėti prie siurblio ilgaamžiškumo.   Rinkoje krūvos naujų gamintojų, kas netingi tas jau turi pasiūlyti ŠS, dėl bendro sportinio intereso būtų įdomu pas šviežius statytojus bloguose rasti platesnės info ar kokį palyginimą ir panagrinėti esamą situaciją. Tas pats Panasonic'as jau mačiau J seriją pristatė, dar geresnis, ekologiškesnis ir visaip kaip kitaip -esnis, gal jau ir nebeburgzti išmoko :) 

O gal tendencijos jau juda kita linkme ir A++ namuose energiją jau gaminsim kitais būdais? 

10 komentarų:

 1. Manau tendencijos krypsta link orinio sildymo. Dabar kai jau privaloma A+, o tuoj ir A++, nebeapsimoka darytis sildymo sistemos su vandeniu. Kaip pavyzdys, mano projektuojamo namo (~130m2) silumos poreikis prie -10C yra 1.8kW, o prie -20C 2.5kW, tai del tiek irengineti sildomas grindis, visokius kolektorius, siurbliukus, katiline, brangu vandens sildytuva neverta. Tokia sistema kainuotu ~5000Eur arba mano atveju plius dar kokie 5000Eur palukanu, nes neturiu lycnu pinigu. Atsiperkamumas nekoks, lyginant su paprasciausiu sildymu elektra - 20 metu (su salyga, kad silumos siurblys tiek tarnaus). Pas mane pirmo auksto erdveje bus oras-oras silumos siurblys ~3kW, o antro auksto miegamiesiems paduodamas pasildytas vedinimo oras su 0.6kW elektriniu sildytuvu, plius elektriniai radiatoriukai po 250W esant dideliems salciams. Viso ~1500Eur, o uz likusius 3500Eur galeciau pasistatyti 5kW saules elektrine ir uz sildyma nieko nemoketi :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Zuikio sapaliones jog nieko nemoketi turint 5kw saules elektrine, pirma uz ta suma nelabai tiek kw ir iseis. Antra elektra vistiek kainuos.

   Panaikinti
  2. Giedriau, dar pridėk tapkių/šlepečių ir kojinių kainą prie savo išlaidų būsimų :D
   Šildomos grindys yra gėris, vaikštai basas, jauti šildymą. O ką tas oras šiltas? :)

   Niuniauskas, man spalio elektra visa 53€ :) Praeitas šildymas grubiai apie 230€ kainavo

   Panaikinti
  3. Kažkaip aš irgi tos nuomonės, kad namuose šildomos grindys yra gėris. Ir ta šiluma, sklindanti nuo grindų kitokia, tolygesnė, nei tik sušildytas oras. Jei jau vengiant vamzdukų, tai A+, A++ namams ko gero, kad priimtinesnė alternatyva būtų elektrinis šildymas, su kabeliais išvedžiotais grindyse.

   Artūrai, tikiu, geras rezultatas, bet pas tave ten biški šiltesnis ir sandaresnis namukas kiek pamenu.

   Panaikinti
  4. @Arturas, na visvien A+/++ name su grindiniu sildymu reiks arba kojiniu arba ranksluosciu prakaitui valytis :) 3kW ant 150m2, grindys bus 24C palaikant 20C kambariu temperatura.

   @niuniauskas, sildomos grindys yra geris mazai apsiltintuose namuose, nes padeda kompensuoti kitus saltus pavirsius. Taciau A+/++ namuose visi pavirsiai, net langai, yra artimi vidaus oro temperaturai, tad nereikia kitu siltu pavirsiu, kad jaustis komfortiskai.

   Panaikinti
  5. Ar gyveni tokiom sąlygom, ar tik teorines prielaidas keli?

   Panaikinti
 2. Sumontavau su 100ltr. Buferinė Drazitca talpa. Paleidau šiandien į darbą.
  12kw Panasonic t-cap 240m2 šildomas plotas. 1a Grindys 2a radiatoriai.Valdymas 2 konturais.
  Jei užteks mėn 80eur. Būsiu l laimingas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kokia namo klasė? Ploto gerokai daugiau turi, dar elektrą nuo naujų stipriai brangina, tai sakyčiau į 100eur reiktų labiau taikyti :)

   Panaikinti
 3. Sveiki, norėčiau jūsų konsultacijos,pas mane 9kw panasonic, ne tcap, siurblio pultelis iškeltas į namo vidurį, ir šildoma pagal namo t,tikrai nemažai prisuka elektros, gal vertėtų perdaryti šildima pagal "kreive" pagal vandens temperatūra? Dekui

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bandykit eksperimentuoti ir matysit kaip keičiasi sąnaudos, kiekvienas namas, kaip ir žmonių poreikiai skirtingi,vienos tiesos nėra.

   Panaikinti