2016 m. spalio 21 d., penktadienis

Šilumos siurbliai oras vanduo

Sveiki statytojai. Sveikinu pradėjus dar vieną šildymo sezoną :)

Gal kitąmet, galbūt už poros metelių galvoju modernizuot katilinę ir joje integruoti šilumos siurblį oras-vanduo.  Idėja, kad visai KKK neatsisakyti ir jį pasilikti kaip rezervinį šilumos šaltinį, kuris padėtų šalčiausiais žiemos mėnesiais.

Šiuo post‘u noriu kiek papostringaut apie šilumos siurblius oras – vanduo, galbūt išgirsti juos jau naudojančių atsiliepimų ir patarimų.

Čia šiek tiek įdomios statistikos, sako, kad realiomis sąlygomis: http://gaiss-udens.lv/ru/realnaja-statistika

Esama katilinės schema žemiau. 1a. – grindinis ; 2a. – radiatoriai. Šildomo ploto ~150m2.
Pasiuntinėjus paklausimus ir pasikalbėjus su keletų pardavėjų natūraliai atsirado klausimų ir probleminių vietų:

1) Kaip pajungineti ŠS??
 • Į akumuliacinę ir su ŠS kaitinti akumuliacinę talpą. Vieni pardavėjais sako, kad būtent ŠS patinka darbas su dideliu vandens kiekiu ir jam atitinkamai bus lengviau palaikyti užduotą temperatūrą; Ale mažesnis ŠS junginėjimųsi skaičius ir pan... Gal kas turite ŠS, kuris dirba per akumuliacinę talpą??
 • kiti sako nė velnio tik už akumuliacinės, kam be reikalo kaitinti tiek vandens , juo labiau, kad akumuliacinėje talpoje neišvengiami šilumos nuostoliai...ir žinok kuom dabar tikėt  
2) Vandens šildymas. Vėl dilema.
 • Mesti lauk esamą boilerį ir lupti nuo stogo saulės kolektorių, isigyjant ŠS su integruotu boileriu
 • Ar į esama boilerį idėti teną ir žiemos laikotarpiu šildyti elektra arba KKK kai jis bus kuriamas, o vasarą saulės kolektoriais, sutaupant apie 700eur ant boilerio su padidinto ploto gyvatuku, bet jei šalia stovės ŠS, vėl tūlam lietuviui skaudės širdį kad dega kilovatai.    
Kainu lygis atrodo, kad visų panašus, tik Nibe ir Daikinas už tas kainas siūlo galingesnius 12kW ir 11,38kW, tuo tarpu Panasonic 9kW, pastarojo COP‘as geriausias:
Laiko yra, reikės bandyt su kiekvienu pakalbėt asmeniškai ir bandyt nuspręst kuria visgi linkme judėt...

Dėkingas už nuomones.

16 komentarų:

 1. Manai verta pasilikti visą KKK raizgalynę dėl kelių dienų, kai paspaudžia šaltukas? Ne paprasčiau viską parduoti ir konvertuoti KKK katilinę į ŠS ir tiesiog sumokėt keliais eurais daugiau per didžiuosius šalčius? Tiesiog mintis. Šiaip žiūriu ilgai KKK nedžiugino :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. variantas irgi svarstytinas. Bet isardyti visad spesi. Buvau su tevais su KKK gyvenes, kazkaip jis negasdino, bet matyt gyvenimo tempas diktuoja savo salygas ir pradedi ieskoti komforto :)

   Panaikinti
  2. on/off siurbliui akumuliacine reikalinga,o inverteriui ne

   Panaikinti
 2. Pas mane yra oras-vanduo, kol kas be akumuliacinės, bet ateity planuoju pasistatyti ją. Aš žinoma, už su integruotu boileriu vidinį bloką, nes taip viskas patogu - gražu - vietos mažai užima, paprasta ir patogu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. o kodel planuoji akumuliacine statyti dar papildomai?

   Panaikinti
  2. akumuliacinėj talpoj yra didelė masė t.t. temperatūros vandens, einančio į sistemą - taip nėra didelių temperatūros perkritimų, bus tolygesnis sistemos darbas. Iš esmės efektyviau gausnasi, nes šilumos siurblys gali ilgesnį laiką stovėt nedirbdamas - t.y. rečiau įsijunginės, nei dabar. Girdėjau tokias kalbas, kad ateity bus reikalavimas būtinai įrenginėti akumuliacinę talpą.

   Panaikinti
  3. jei visur grindinis sildymas, tai grindys atausta letai. Iseina taip kad kol ataus grindys ataus ir akumuliacinej talpoj esantis vanduo. Klausimas kam sldyti papildomai daugiau vandens negu reikia grindim? Suprantu kai yra silumos pertekis su kkk, bet nesuprantu su ŠS nes jis sildo tiek kiek reikia.

   Panaikinti
 3. Supermamose yra tema http://www.supermama.lt/forumas/index.php?/topic/1021201-aeroterminis-sildymas-3-oras-vanduo/. Keli temos dalyviai pasistatę šį orinuką http://www.energysave.se/index.php?option=com_content&view=article&id=126&Itemid=596&lang=sv. Manau ten pasiklausinek apie siuos klausimus

  AtsakytiPanaikinti
 4. 1. ŠS mėgsta žemesnę šildymo temp. Tad žiūrėk, kur tavo temp žemesnė palaikoma: akumuliacinėje ar grindyse?
  Ten pamaišymo vožtuvas nereikalingas, jei bus SŠ - tik nuostolius jis darys.
  2. Gal elektrifikuočiau boilerį. Specializuoti siurbliams skirti boileriai kainuoja daugiau.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dėl akumuliacinės dar kitas klausimas: vieni sako reikia, kiti - ne. O esmė, kad kambariuose sudėti termostatai, kurie automatiškai uždaro ir atidaro kolektoriaus pavaras. Tarkim vonioje nori kad būtų 24, o miegamajame 19, o svetainėje 21. Dabar vieni sako kad nereikia akumuliacinė, kad vieną kontūrą padaryti be reguliavimo ir per ji pastoviai jei reikia dirbs ŠS inverterinis, kiti sako kad negerai ir reikia akumuliacinės, nes kitaip pareis ŠS. Kaip yra iš tikrųjų su tais kambarių termostatais. Nes nesinori kad visur būtų +22-23 temp. Negalėčiau miegoti, ir langų nesinori atidarinėti. Bus rekuperacija, bet ar jos dėka gali atvesinti biški kambarį.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gal gali padetalizuot kodel nuo KKK nori migruot lauk? Dabar kaip suprantu KKK nebedetum?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Noriu keisti, nes turbut pradedu tinget tik grizes is darbo iskart begti i katiline kurti peciaus. Tai nera labai sunku, bet i senatve :) pradedi ieskot patogumo...dar galutinai neapsisprendziau, nes labai jau brangus tas ŠS reikalas. Sumoketi brangiai, kad galetum uz sildyma moketi dar brangiau...RIMTAI svarstau ir anglies granulemis kurenama varianta: VIADRUS U22/5 katilas + KLIMOSZ prieda granulems su automatika http://www.klimosz.pl/en/offer/conversion-sets-with-automatic-pellet--eco-pea-or-biomass-burners-for-klimosz-wally--viadrus-u22--viadrus-u26-/automatic-boiler-conversion-set-with-gutter-horizontal-burner-for-klimosz-wally--viadrus-hercules-u22-and-u26, viso apie 2000eur uz komplekta. Kas savaite iskabinti pelenus, papildyti bunkeri, sezonui ~4t angliu ir gali sau nesukdamas galvos sildytis.

   Panaikinti
  2. Ar ten katilo su degikliu kaina ar tik Viadrus 22 degiklio katilui kaina? Ačiū

   Panaikinti
  3. katilas viadrus kiek pamenu apie 800eur ir degiklis su bunkeriu bei automatika ~1200eur

   Panaikinti
 7. Manau akumuliacine turi savu pliusu. Diena silciau negu nakti. Siurbli reiketu reguliuot, kad diena uzkrautu akumuliacine, sildytu kambarius, o nakti pasiimtu siluma is akumuliacines ir padirbtu tik tiek, kiek butina. Sitaip manau kazkiek eitu islosti

  AtsakytiPanaikinti