2017 m. birželio 1 d., ketvirtadienis

Šilumos siurbliai oras vanduo. Panasonic Aquarea T-CAP 9kW

Sveiki, Statytojai,

Bėga laikas, pamenu kai dar 2013m. pradėjau šia rašliava užsiiminėti, su nusistebėjimu skaitydavau kitus blogus ir mąstydavau, kaip jie tiek prirašo? Pažiūrėjau į savo temų sąrašą, ogi pats savim pasigrožėjau ir kaipgi aš čia tiek... :)

Šįkart apie katilinės modernizavimą ir šilumos siurblio oras - vanduo įrengimą.Pradžiai gal kiek bendros informacijos ir istorijos.

Šildomo ploto 150m2; garažas+katilinė dar apie 30m2; Sienos 15cm neoporas; stogas 25cm vatos. Viduj palaikoma: 1a. grindinis -  21C ; 2a. radiatoriai - 19-20C

ČIA buvo postringavimų apie esamos katilinės darbą, juos gal dar reiktų papildyti šildymo sąnaudomis, kurios vidutiniškai sudarė ~600-700eur sezonui t.y. pradedant kūrenti apie 09 mėn. viduryje ir pabaigiant 05mėn. viduryje, baisu, turime beveik 8 mėnėsius trunkantį šildymo sezoną.

Ieškojimų ir svarstymų būtą įvairių, kaip ir pasiūlymų, teko kalbėti tiek apie DAIKIN, tiek apie NIBE ar SAMSUNG, kaimynas gyrė ir ROTEX. Senokai pildyta lentelė, ją įkelsiu, bet neprisiimu atsakomybės dėl duomenu teisingumo :) Gal kažkam pravers klaidžiam ieškojimų kelyje...Apsistota ties PANASONIC SCX09H3E8/UX09HE8 modeliuku. Tvirtų argumentų kodėl jį pasirinkau neturiu, bet turbūt dėl informacijos gausos, jį pardavinėjančių atstovų profesionalaus bendravimo.

Pastarąjį taip pat siūlė ne viena įmonė, bet sukirtom rankas su BALTIC FROST, kol kas bendravimu ir atliktais darbais esu patenkintas, eigoje matysim, bet tikiu, kad atsiradus kažkokiems klausimams juos pavyks operatyviai išspręsti. Bendrauta su direktorium Andrius Milkeris: +370 677 55755.Palyginimas, kurį gavau iš vieno Panasonic pardavėjo Lietuvoje :


Panasonic SXC09F3E5
Daikin ERLQ011CV
Nibe AMS10-12/ACVM270
Kai lauko temp. +7, ruošiamo vandens temp. +35
Galia (kw)
9
11,4
11,21
Naudingumo koeficientas (COP)
4,84
4,31
4,01
Maksimali vandens temp. (Co)
55
55
55
Kai lauko temp. -15 Ruošiamo vandens temp. +35
Galia (kw)
9
8,67
6,62
Naudingumo koeficientas (COP)
2,56
1,99
2,45
Maksimali vandens temp. (Co)
55
50
45
Kai lauko temp. -15, ruošiamo vandens temp. +45
Galia (kw)
9
7,78
5,95
Naudingumo koeficientas (COP)
2,09
1,63
1,78
Maksimali vandens temp. (Co)
55
50
45
Žiemiausia veikimo temp. Be El. teno
-27
-25
-20

Oficialaus Latvijos platintojo, per kurį kiek suprantu Panasonic'as plinta pabaltijo rinkoje info pateikiama ČIA , tiesa pas mane jau naujesnis modelis su H(vietoj F) raidele:

+7/+35 COP 4,84
+2/+35 COP 3,59
-7/+35 COP 2,85
-15/+35 COP 2,56, kažkaip abejoju ar prie -15C, su paduodama +35C temperatūra įmanoma apsisukt, gal jau naudojantys pakomentuos?? 

Dar LV atstovas pateikia įdomių, realiomis sąlygomis eksploatuojamų siurblių STATISTIKOS , čia ko gero geriausias, praktinis įvertinimas. 

Tiesa oficialiame popieriuje, rastame prie įrenginio instrukcijų, duomenimis prie -15C jau taip drąsiai nesižarstoma ir jie tiesiog nepateikti:   


Na, bet kaip suprantu oficialiai deklaruojama, jog viduje palaikant 20C temperatūrą, prie -10C, COP=2. Operation limit temperature = -10C, todėl atstovų palyginimu nebūčiau linkęs aklai pasitikėti. Tiesa čia, panašu, pateikiami kažkokie vidutiniai skaičiai, nes nenurodomos į grindis paduodamos temperatūros, bet tiesiog viduje palaikoma temperatūra.  

Tiek reklamos ir teorijos. Žiurėsim kas gausis praktikoj. Per vasarą išmoksim šildyti boilerį, žiemą bandysim sušildyt namą.

Modernizuotos sistemo brėžinukas atrodo taip:


Esmė ta, kad viskas liko kaip buvo, tik į akumuliacinę buvo įkirstas ŠS. KKK ir ŠS maitins akumuliacinę, o namas pagal poreikį iš jos pasiiminės šilumą. 1a. stovi termostatas, kuris pagal užduotą 21C temp. įjunginėja/atjunginėja iš akumuliacinės šilumą nuimantį siurblį.

Net nežinau kaip geriau, ar tokiu būdu nuiminėti šilumą, ar visgi paleisti namo siurblį suktis pastoviai. Laikas parodys.  

Pradiniame variante, sutarus dėl pardavimo buvo bandyta filosofuoti, kad ŠS integruoti į esamą 2*1kW gyvatukų boilerį, bet pakalbėjus su santechniku, jis įtikino, kad visgi paprasčiau bus pastatyti atskirą boilerį, nes saulės kontūras užpildytas antifrizu ir būtu buvę sudėtinga su skysčių atskyrimu. Abu boileriai buvo nuosekliai sujungti, tam, kad juose keistųsi vanduo, tuo pačiu vasarą nuo saulės prišildytas vanduo samatioku atsidurs ŠS boileryje ir tuo pačiu padės ŠS su vandens pašildymu. 

Tiesa, dar palikom atšakas šaldymo pravedimui, na, bet čia ateities projektas, kažkada, dar ne dabar. 


 Pirmoji BALTIC FROST brigada beveik visą dieną įrenginėjo freoninę dalį. Kaip tik atostogavau kelias dienas, tai pavyko nuosekliai įamžinti vykstančius darbus :)

Pakabinam vidinį bloką: 

Susirenkiam stovą:


Pasimatuojam kas gavosi: 

 Įėjimas į namą:
 Kol vyrukai darbavosi, sukosi užjungtas kompresoriukas, traukė iš sistemos orą, o šunėkas labai puikiai pailiustruoja, ką paprastas vartotojas jaučia, kai atidaromas laukinės dalies dangtis:
Atvedamas freoninės dalies vamzdis:
Vyrukai darbavosi dviese, kol vienas tvarkė laukinę dalį, kitas darbavosi ties vidine siurblio dalimi:
 Šią nuotrauką ikeliu, gal kam bus įdomu matyti dešinėje pusėje galimus įvairius sensorių ir pan. išplėtimo variantus:Antroji brigada, tiksliau santechnikas darbavosi porą dienelių:Kelias į akumuliacinę:


Į raizgalyna dėmesio nekreipiam, čia mano paties chaltūrkė t.y. automatika nuo saulės ir namų termostatas :) 


Viskas. Sistema pajungta. Pagaminom pirmuosius: 2,4kW šilumos boileriui. Boileriui berods 48C esam uždavę, kad reikia pakelti, tai prie ~+18C lauko temperatūros, COP=2.5, jei atvirai tikėjausi biški geresnio :)Šį grafikėlį, matysim, teks su juo ko gero dar susidurt ne kartą, kol surasim aukso viduriuką, po pirmojo šildymo sezono bus galima pasidalinti rezultatais:


2017 10 16 Papildyta: yra vis klausiančių ar interneto platybėse abejojančių dėl kompresoriaus garso darbo metu, tai kiek leido mano telefono galimybės, bandau įkeltį šilumą šildymui gaminančio agregato video: 
O čia kažkurį rytą prigavau ruošiant karštą vandenį, garsas ir vibracija kiek didesni, bet normos ribose:
54 komentarai:

 1. Atsakymai
  1. Nea kkk pasiliko, nedrisau dar išsiskirti, stovi ir toliau garbingoj vietoj :)

   Panaikinti
 2. O ką reiškia "gyrė ir ROTEX"? :) Skaitant nuskambėjo tarsi toks truputį nustumptas į galiorką. Buvo pačio įvertintnat kaip nieko gero siurblys ar čia aš kabinėjuosi prie žodžių? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Atrodo sekantį sezoną nusimato smagios lenktynės :)
  Užtenka ir 30-ies į grindis (galima ir mažiau) prie -20C lauko, tik pas mane biški smarkiau apšiltintas namas.
  Kodėl ES siurblio nesvarstėt? :) ten biški COP'ą geresnį deklaruoja. Nesenai buvo diegėjai pas mane atvykę, upgrade'ino elektroniką ir programą. Gaila tuo metu darbe buvau, tai naujienų galiu mažai pateikti :( Matyt sekantis sezonas parodys ka ten priupgrade'ino.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. buvau mates pas tave bloge, kad pasistatei tu ji, kaina AWH11-IFC-V5+ Oras/vanduo 11 kW, Inverteris, valcuojamas pajungimas,
   230V/1-f/16A irgi padoria Energysave buvo pasiule, bet pabijojau del aptarnavimo, nes jie Kaunieciai, tolokai, as Siluteje. Ieskojau su kuo kiek arciau butu galima susideti.

   Panaikinti
 4. Gali kreiptis jau del kompensavimo uz ŠS, dabar jau skaitosi kaip namo renovacija :)
  Kiek viso jau katiline (KKK+ŠS+saules kolektoriai + medziagos, darbai uz pajungima) ikainuota?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. o kur reikia kreiptis? savivaldybese tuos dalykus daro ar kazkokia atskira programa yra? Del islaidu, butu iskart geoterminis isejes :) bet va gyveni ir mokaisi, kai savu laiku nepradedi dometis..

   Panaikinti
  2. nes va cia radau: http://www.laaif.lt/lt/del-2017-m-kvietimo-fiziniams-asmenims-paramai-gauti-pagal-klimato-kaitos-specialiaja-programa/

   Kvietimas paramai gauti dėl fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) šiemet nebus skelbiamas, kadangi ši priemonė 2017 m. nebus finansuojama.

   Panaikinti
  3. jo sitas laaif.lt. Dabar pas tave kaip ir namo modernizavimas gavosi. Popieriu, kvitu neismesk uz ŠS, medžiagas ir t.t. gal kitais metais programai tures pinigu tai kreipkis. Ten kai tik paskelbia reikia kuo greiciau pildyt paraiska, kas pirmesnis tas ir gauna :)

   Panaikinti
  4. atsakymas is biurokratu, po mano klausimo ar tikslinga man prasyti ismaldos:

   Ne netikslinga, nes išlaidos tinkamos tos, kurios patirtos praėjus 5 metams po statinio baigimo ir įregistravimo Registrų centre. Kadangi Jūsų namas priduotas 2016 m. Jūsų išlaidos nebus tinkamos finansuoti.

   Pagarbiai,
   Audrius Pranaitis
   Klimato kaitos programos projektų skyriaus vyriausiasis specialistas
   Tel. (8 5) 205 3195
   El. paštas a.pranaitis@laaif.lt

   Panaikinti
 5. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Planuoju tokį pat pirkti. Kaip su išorinio bloko garsu? kai ruošia karštą vandenį garsiai burzgia? planuoju statyti siurblį prie namo sienos 3.5 m nuo kaimynų tvoros ir 9 metrai nuo jų namo. Bijau, kad po to nereikėtų man tą agregatą kur nors kitur pernešti.. jeigu bus diskomfortas kaimynams dėl garso.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na yra tas burzgimas, bet tikrai ne toks, kad jis galetu sukelti kazkoki diskomforta tau ar tavo kaimynams, juo labiau kai atstumai tokie. Jei nepamirsiu, galesiu pabandyti irasyti ir papildyti si post'a.

   Panaikinti
 7. Kaip sekas naujam sezone? Viskas gerai? Kokiu minusu gal jau islindo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kol kas siurblys sukasi labai neblogai, buvo kilusi mintis, galbut pasidalinti pirmu 2men rezultatais, bet manau, kad palauksim kol bent ipuses sezonas ir sulauksim rimtesniu salciu :)


   Neturiu pasistates atskiro skaitiklio siurbliui, tad 100% tiksliai nepasakysiu kiek silumai+vandeniui gaminti subego kwh, nes nuimineju bendro skaitiklio duomenis. 10men VISO NAMO elektra - 650kwh*~0.11eur=71.5eur; 11men - 820kwh*~0.11eur~90eur; anksciau, ziemos sezonu,be silumos siurblio, uz elektra ~40eur mokedavau, tai kol kas sakyciau net labai neblogai, rezultatas mane labiau nei tenkina.

   Minusu kol kas nelabai, buvo ismete klaida, matyt kiek siuksliu is akumuliacines papuole, reikia filtra prasivalyti, statant santechnikas galejo pries siurbli dar koki filtriuka pastatyti, na bet cia smulkmena.

   P.S. Viduj palaikau ~21-21.4C, kadangi 2a. per ta pati siurbli sukasi radiatoriai, ten paprastai buna 1-1.5c vesiau.

   Panaikinti
  2. kažkoks palyginimas su mano geo ir sildomu 162m2 plotu:
   spali uz visa elektra 61€, lapkriti 68€. Prie -20 turetumem pamatyti didesni skirtuma. Niuniauskai, tik malkinio peciaus nejunk :)

   Panaikinti
  3. na iki kazkur 150eur bendros sumos dar kentesiu, jei prades sukti daugiau, teks pecka kurt :D
   Jei ilgiau papleskins -20C jauciu, kad galiu be peckos vienaip ar kitaip neissiverst, nes kol kurenau, katilinej ir garaze budavo visad silta, dabar jau matau, kad bus vėsiau. Vandens įvadai pareina į katilinę, tai užšalti ten nebus galima leisti. Matysim, gal nuo akumuliacines visgi nuostoliu uzteks ten susilt.

   Panaikinti
  4. O kokius skaicius rodo pats siurblis per spali ir lapkriti el. sanaudas ir COP tik sildymui. Nes pvz pas mane lapkricio vid. COP 5.5 - cia sildumui name palaikiau 18.5-19C. Pas mane siurblis toks pats kaip pas jus tik isorinis blokas "super quit" WH-UQ09HE8.

   Panaikinti
  5. Bendras COP'as berods siek tiek virs 4 buvo, jei gerai pamenu. paziuresiu veliau atskirai sildymo, atskirai boilerio, nes jis stipriai kerta per COP'a.

   Panaikinti
  6. Total COP: 11men - 4,2; 10men - 4,4
   Heat COP: 11men - 4,5; 10men - 4,7
   Tank COP: 11men - 2,5; 10men - 2,5

   Total consumption: 11men - 340kwh
   Heat consumption: 11men - 292kwh
   Tank consuption: 11men - 48kwh

   Panaikinti
  7. Pas mane prisuko 305kwh. Klausimas ar jis iskaiciuoja vidinio recirkuliacinio siurblio el. sunaudojima. Nes jeigu taip tada Jūsų sanaudos 340kwh × 0.11 = 37.4 € :)

   Panaikinti
  8. Ar jau gyvenat name? Kokia kvadratura sildot? Kokie siltalu storiai ant sienu, stogo, grindu, pamatu?

   Cia va tautieciai gan intensyviai diskustuoja ŠS temomis: https://www.supermama.lt/forumas/topic/1021201-aeroterminis-sildymas-3-oras-vanduo

   ir kazkuris is dalyviu, butent panasonicui turi pasistates atskira elektros skaitikli, tai pastebejo, kad faktines ir panasonic'o skaiciuojamos islaidos kiek skiriasi, tai visgi matyt, kad recirkuliacinio siurblio, kuris beje sukasi istisai, sanaudos neskaiciuojamos. Aisku tas recirkuliacinis islaidu turbut labai neisaugina, bet kokius 5Eur virsaus ko gero, kad reiktu uzmesti.

   Panaikinti
  9. Dar negyvename. Dabar vyksta vidines apdailos darbai.
   Dvejų aukštų 167m2 (160m2 šildomų grindų)
   Sienos Arko 24M + 25cm neoporas
   Stogas dvišlaitis - virš perdangos 40cm ekovata, iš apačios 5cm uždarų porų poliuretanas.
   Pamatas polinis, rostverkas šiltintas 20cm neoporų įgiliant 50cm žemiau rostverko.
   Po grindim 20cm EPS 100.

   Šildymą paleidom spalio pabaigoje.

   Panaikinti
  10. Gerokai siltesnis nei pas mane namukas: Arko 18cm + 15cm neoporas; stogas 25cm vatos; Grindys 20cm polistirolo; pamatas 10cm polistirolo

   Panaikinti
  11. Sveiki,
   kaip sekasi šildytis su t-cap'u? :)
   pas mane kol kas tokia statistika:
   gruodis 420 kw (viduje 19C)
   sausis iki dabar ~600kw (viduje 19,5 C ir pastoviai atidarytas langas)
   ir labai daug on/off'ų:
   Total ON time: 1034h
   OFF-ON counter: 485

   gaunasi, kad on/off kas ~2 valandas.

   Panaikinti
  12. na laukiu kol sausis baigsis, bus galima vidurziemo posta sumest :)

   Viduj ~21.2-21.4c laikau.

   12men visa namo elektra 1122kwh, siurblys 518kwh rode, tai skaityk ~600kwh kazkur sildymui. Bendros namo sanaudos isaugo del visokiu girliandu ir pan...
   01men bendro skaitiklio dar nenuemiau, bet siai dienai siurblys rodo 482kwh, tiesa, objektyvumo delei reiktu pasakyti, kad sausi, cia per salciausias dienas, kokis 5x, po puse pakuros kuriau pecka, nes nesildomas garazas, iki +5c nukrito temp., o per ten vandens ivadai pareina, tai reikejo biski susildyt, tuo paciu ir akumuliacine pasilo, siurbliui nebereikejo darbuotis :) Prie -5,-10 intervalo stebejau, apie 40kwh per para sukdavo, su ~2.5COP, tai labai sakyciau neblogai.

   Del ON/OFF pas mane rodo sitaip: OFF-ON counter = 700; Total ON time = 1215h, startavo siurblys 09/19 jei gerai pamenu:
   10men ON/OFF = 48
   11men ON/OFF= 266
   12men ON/OFF= 166
   01men ON/OFF = 113, menuo dar nesibaige, tai bus panasiai kaip 12men turbut

   Daznumas ziuriu pas mane dar didesnis. Cia gerai ar blogai velnias ji zino. Reiktu su kokiais protingais zmonem pakalbeti :) KRISK koks histerezes Delta nustatytas siurblyje? 11men pas mane ON/OFF stipriai didesnis, nes buvo gamyklinis delta berods 4C, pakoregavau i 5C, 12-01men daznumas sumazejo...

   Panaikinti
  13. Pas mane nuo paleidimo histerizes delta t nustatyta 5 C. Kaip invertoriui, manau per daug on/off'u, jis gi tureti moduliuoti savo galią... Manau, kad per galingus siurblius pasirinkom.

   Panaikinti
 8. Sveiki, turiu klausima ar pas jus SS sujungtas su kambario termostatais?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ir taip ir ne :) Siurblys pajungtas į akumuliacinę talpa, joje palaiko temperatūrą pagal užduotą grafiką t.y. matuodamas grįžtamą. O namas šilumą iš akumuliacinės nusiiminėja pagal 1 aukšte stovintį kambario termostatą. Visam namui vienas termostatas, atskirai konturai nėra reguliuojami.

   Panaikinti
 9. Sveiki ,

  Žiūriu Panasonic neturi integruotos trieigės pavaros (berods Honeyvell, ar ji bent yra komplektacijoje ar reikia pirkti atskirai ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. as turejau nenaudojama ant saules kolektoriaus, tai panaudojau. Su kartu integruotu boileriu man rodos, kad turetu pavara buti komplektacijoje

   Panaikinti
  2. Turi integruojana trieigi, labai puikiai isistato į vidinį bloką. Tik jį reikia atskirai pirkti.

   Panaikinti
  3. Kokie vasario men rezultatai to Panasonic?

   Panaikinti
  4. Bendra elektra 973kwh, siurblys rodo 516kwh, bet per didziuosius salcius reikejo pasildyt garaza, tai suskaiciavau, apie 14 vakaru, po nepilna pakura kurenosi pecka. Be peckos manau apie 500kwh butu virsaus prisuke. Viskas labai neblogai.

   Panaikinti
 10. AR esate patenkintas savo irenginiu Panasonic? Ar rinktumetes dabar jau kita irenginy ar manote kad jis pasiteisines jums? As pats dar neapsisprendes koki sildymo buda pasirinkti, bet labai linkstu prie oras-vanduo, todel domina sildymo kastai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jo, viskas gerai. Antra karta rinkciaus ko gero taip pat.

   Panaikinti
 11. Kiek matau ,kad nera pas jus ant grįžtamo ,bent grubaus valymo filtro ?

  AtsakytiPanaikinti
 12. aha, sito neuzdejo, jau buvo ismete klaida, kad filtra reikia valyt. Sezonas baigsis, reiks ziuret.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Butinai isidekit ,bent grubaus valymo filtra.Pas jus yra lyd ir metalo sistemoje kartu su akumulacine ir kieto kuro katilu . As isidejes net magnetini purvo seperatoriu ,tai patikekit kiek gerio prigaudau, kai valysiu pafilmuosiu ir imsiu jei indomu .
  http://www.part.lt/img/8669ca28163722bebb0cc9f94a3038f3426.jpg

  AtsakytiPanaikinti
 14. Dar pas jus turetu buti kalnas ledo po SS netoli apacios ant trinkeliu jei nepakisinejate kokios nors talpos ...
  Kaip sprendziate problema ...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. niekaip nesprendziu :) per gan dideli plota tas ledas pasiskirste, kazkaip virsun labai neaugo, tai nieko ir nedariau

   Panaikinti
 15. Sveiki,

  Seku jūsų Blogą jau senokai. Norėjau pasiteirauti Jūsų - koks buvo šilumos siurblio elektros suvartojimas ir kiti parametrai kaip COP 2018 m. Vasario mėnesį ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nepamenu dabar, bet panasiai kaip ir sausi, viskas proto ribose. uz poros savaiciu turetu pilnai baigtis sildymo sezonas, brukstelsiu atskira post'a apie viso sezono islaidas. Bet realiai jau matau, bus iseje pigiau nei su KKK.

   Panaikinti
  2. Bendra namo elektra uz vasari buvo 973kwh, jei kokius 400kwh atmesti buities reikmem, tai siurblys bus sunaudojes apie 600kwh. Pecka vasarį kurenosi 15 vakaru, uzkraudavo apie 1/2 akumuliacines. Sakykim, jei peckos nebutu, dar tebunie prisidetu kokie 500kwh elektros sanaudu. Labai neblogai.

   Panaikinti
 16. Smagu girdeti ,kad preliminarus rezultatai kalbantys uz save .
  Sunku visiems patiketi .kad taip yra ,bet kai pabando ant savo kailio , sutikus linguoja galva ir porina ,, aha sunku buvo patiketi blin'' .
  O jei dar siltesnis namas ...
  Sekmes

  AtsakytiPanaikinti
 17. Išvaliau purvo seperatorių https://youtu.be/jQpnz9RiDh8

  AtsakytiPanaikinti
 18. oho, vaizdelis ne koks. Pasibaigs sildymo sezonas, reikes butinai bet grubu valyma konstruotis. Ten paciam panasonice filtras yra, reikes atsisukti pasiziureti kas ten jame dar darosi.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Pasireklamuosiu :) jei blogo autorius nieko prieš (trinkit lauk jeigu ka )
  https://www.facebook.com/ps.silumossiurbliai/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Reklamuokis, bet i niuniauskas@gmail.com atsiusk pasiulyma normaliam fancoilui, kuri butu galima prie siurblio pajungti saldymui, apie 20m2 kambariui. Aišku kaina turi būti irgi teisinga 😀

   Panaikinti
 20. Sveiki visi.Patarkite,ar verta įsirengti siurblį oras-vanduo.Namas 1987 m.taip kaip pastatytas toks ir yra.Tik langai pakeisti.Kurename anglimis,su 4 tonomis ir 10 m.malkų šilta.,namas 250 m2.

  AtsakytiPanaikinti