2016 m. balandžio 14 d., ketvirtadienis

Segmentine tvora. Segmentines tvoros kaina. Segmentines tvoros montavimas. Sodas.

Sveiki,

ČIA jau buvau rašęs apie planus, kuriuos kiek pakoregavo augintinis namuose. Nedaug trukus planai buvo realizuoti. Šiek tiek darbo, šiek tiek prakaito, aišku ir nesėkmių, kaip be jų :) ir tvora baigta!

Taigi, apsipirkome pas Šiauliečius, tebūnie pareklamuokime juos: http://tvorutiekimas.lt/

Eil. Nr.
                             Prekė/Paslauga
Matas
Kiekis
Kaina su PVM (Eur)
1
Segmentas 1530x2500x4 mm cinkuotas, rudos sp.
vnt
11
19
2
Segmentas 1230x2500x4 mm cinkuotas, rudos sp.
vnt
19
15
3
Apkaba 60x40 mm cinkuota+dažyta su varžtais
vnt
62
0,7
4
Apkaba 60x40 mm cinkuota+dažyta su varžtais
vnt
2
0,8

Stulpai 60x40x1700mm cink./daž./rudi - 6,2eur
Stulpai 60x40x2000mm cink./daž./rudi - 7,2eur 

Minusėlis, kad šio gamintojo tvoros ir stulpai dažyti ne milteliniu būdu. Pastarasis kiek teko skaitinėti yra atsparesnis tiek aplinkos poveikiui, tiek įvairioms deformacijoms. Žodžiu žiūrėsim kaip laikys.   

Ką gi, nebijantiems klysti ir išmokti ką nors naujo, procesas gan nesudėtingas. Pirmą kartą, turbūt sunkiausia susigaudyti aukščius. Bet paprašius pagalbos kokį pažistamą statybininką manau, kad nesunkiai bėda išsprendžiama. Mano atveju, tėvukas nupūtė dulkes nuo seno nivelyro ir gan greit susigaudėm visus kampus. 


Bandom darbuotis. 


Betono mazgas, jo viršininkas, kaip ir visos strojkės metu - aš: 

Įrankis skylėms gręžti. Bijau pameluoti, bet berods 20cm skersmens. Per vidurį matosi izoliacija, primatuota 1,2m gyliui. Tiek ir gręžėm. Tiesa, pradžioj buvom parsivežę rimtą grąžtą, apie 40-50cm skersmens, tai kai į skylę subėgo du karučiai betono, teko koreguoti strategiją :) ir ieškoti mažesnio grąžto. Su pastaruoju iš vienos maišyklės supylėm apie 6-7 skyles. Viso jei gerai pamenu turėjom ~32 stulpus.  Pavasarinė žemė ganėtinai minkšta, tai grąžtas leidžiasi žemyn be didesnio vargo, tiesiog suki ir meti žemę lauk. Išgręžus pripylei betono, palei siūlą pasigavai aukštį, su gulsčiuku prasilyginai šonus ir viskas, stulpas stovi. 10eur pasilieka kišenėj(tiek teko girdėti specialistai prašo už vieno stulpo įbetonavimą).  

Sklypo pakraščiuose, dėl tinginystės savu laiku, kai buvo formuojamas landšaftas t.y. sėjama žolytė, gavosi nuolydžiai, gaudant aukščius, stulpo betoną tokių kartoninių vamzdžių pagalba visur pakėlėme į vienodą lygį. Dar žemiau foto matosi kaip tai atrodo praktiškai. 

Akylesni pastebėjo, kad dalis segmentų yra 1530x2500x4. Kadangi sklypas buvo gerokai sukeltas, kad išsaugoti vientisumą nuo kelio matomoje sklypo dalyje ir nedaryti peržemėjimo, reikėjo aukštesnių segmentų. Šioje foto gerai matosi sklypo aukščių skirtumai:Čia perėjimai, kad grąžiai pareiti iki kaimyno sklypo ribos. Į tą pati aukštį kaip kaimynas, deja privesti nepavyko, būtų reikėję dar vieną perėjimą daryti :)


Galų gale sklypas aptvertas. Stulpus įbetonuoti, dviese trukom pilną šeštadienį ir pusę sekmadienio. Dar vėliau pusdienį reikėjo skirti susukti segmentams. 
Pagaliau galima susumuoti per kelis metus išmėtytus rezultatus. Viso, kartu su vartais ir varteliais aptverta apie 130m sklypo. Sąmata pasidaryk pats, na gal ne visai pasidaryk pats, nes paradinės tvoros pamatuko kasimui ir betonavimui buvo samdyti pagalbiniai:Kažkurį vakarą, besimėgaujant gamtos ramybe, taip grąžiai, pašonėj užčiulbėjo paukštukas, kad sekančią diena važiavau ieškoti inkilo :) Nežinau ar kas nors čia apsigyvens, bet pabandysim. Blogiausiu atveju, kitąmet perkelsim į šalimais esantį beržynėlį.  Kažkurią dieną, Šiauliuose atsidūrėm netoliese medelyno ir įvyko blitz apsipirkimas sodui, šiek tiek planuotas, šiek tiek nepalnuotas, bet buvo pasodintos 3 obelys ir 1 savidulkė trešnia, jai į draugystę ieškom dar vienos.  Taip pat papildyta praėjusiais metai sodinta šilauogių šeimyna:9 komentarai:

 1. Na, liuks. Sklypas sutvarkytas, linkiu kad viskas tik augtų ir bujotų :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aciu, aciu, stengsimes, laiko turim, turetu pavykt :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. o tai kiek stulpai i betona sukisti? ir kaip padaryti kad jie nesusmigtu iki dugno kol nesustingo betonas??

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nu tai jei stulpas 1,7m, o segmentas 1,23m, gaunasi, kad stulpas apie 0,5m i betona sukistas. o kad nesusmigtu betonas turi buti tirstesnis, nereikia jo kaip koses daryt

   Panaikinti
  2. Kaip tvora laikos ar užtenka 50 cm į betoną įkišt? Kaip tvirtumas? Ar patį polių armavai su armatūra per visa ilgį? Ačiū už atsakymus :)

   Panaikinti
  3. na po šios žiemos tvora jei atlaikė, kai 3mėn. lijo ir įšalo po to viskas, tai manau, kad laikosi gerai. Dar vakar pjaudamas žolę specialiai žiūrėjau į liniją, stovi kaip styga :) į betoną užtektų įkišti ir mažiau, niekur tas vamzdis nedings, labiau bijojau, kad pats betonas grunte nepradėtų plaukioti, bet atrodo viskas OK. Polių nearmavau, betonas tiesiog supiltas į gruntą.

   Panaikinti
 4. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti